Бібліотека

 


Шкільна бібліотека сьогодні – це відчинені двері в широкий світ, варто лише переступити поріг, щоб отримати різноманітну інформацію. Навчальний процес неможливий без книжки: підручника, творів художньої літератури, наукових та довідкових видань.

Головна функція бібліотеки – зробити інформацію доступною.
Організовуються тематичні та бібліографічні огляди літератури. 
Приділяється велика увага збереженню книжкового фонду. 

Шкільна бібліотека в майбутньому не тільки збереже за собою провідну роль в освітньому процесі школи, але і збільшить її, вирішуючи проблеми і відкриваючи перспективи інформаційних бібліотечних технологій, спрямованих на активізацію творчого потенціалу і максимальну самореалізацію, як учнів, так і педагогів.

 

Добірка електронних версій підручників, які забезпечують освітній процес у закладі освіти, достутна за посиланням

https://drive.google.com/drive/folders/1QEiapbtrOj9q1yTQf1DCVllzfJA--RIh?usp=sharing

Забезпечення підручниками

     Триває доставлення підручників для 4-х класів Нової української школи на 2020/2021 навчальнй рік. Також електронні версії підручників для 4-х класів у форматі pdf розміщені в Електронній бібліотеці ІМЗО у вільному доступі. Станом на 2 серпня розміщено 100% підручників.  

Дорогий друже!

Держава витрачає багато коштів для того, щоб ти мав підручник. Тож нагадуємо про Єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників.

1. Учні зобов'язані дбайливо ставитись до підручників і книг як бібліотечних так і власних.

2. При отриманні підручників з бібліотеки слід переглянути їх і при виявленні дефектів повідомити бібліотекаря; якщо підручник має незначні пошкодження, відремонутвати його.

3. Якщо учень втратив чи пошкодив підручник, він повинен повернути до бібліотеки такий само або замінити його іншим, який бібліотекар визначить рівноцінним за змістом і вартістю.

4. До учнів, які недбайливо ставитимуться до підручників, застосовувати заходи громадського впливу.


  Пам'ятка для учня

          Як берегти книгу

1. Не можна брати книгу брудними руками. Коли сідаєте читати, погляньте на свої руки, чи чисті вони? Подивіться на стіл - чистий він, сухий? 

2. Дехто перед тим, як перегорнути сторінку, обов'язково лизне палець. Робити так не слід, бо від цього псуються сторінки, забруднюються аркуші. Брати в руки книгу неприємно і небезпечно. 
Отож, потрібно думати не лише про здоров'я книги, але й про своє власне. 

3. Перегортати сторінки можна лише за верхній куточок. Якщо перегортати за нижній, то швидко зітруться цифри, які позначають номери сторінок. 

4. Класти в книгу олівець чи ручку теж не треба. Від цього псується обкладинка. Краще користуватися закладкою. 

5. Носити книги бажано в папці. 

6. Дехто з вас читає книгу під час їди. Оце вже зовсім неприпустимо. Обов'язково залишити пляму, зіпсуєте книгу. 

 

Запам'ятайте, будь - ласка:

1. Сидіти потрібно лише прямо, не горбитися, бо виростите сутулими. Це негарно і погано для здоров'я. Лежачи теж не читайте, бо від цього псується зір. 

2. Книга повинна бути добре освітленою. Потрібно, щоб світло падало зверху або з лівої сторони. При слабкому освітленні ваші очі швидко втомлюються. Не забувайте, що їм потрібно давати перепочити. 

3. Дуже важливо тримати книгу на відстані не менше 30см від очей. Варто відміряти лінійкою 30см і запам'ятати цю відстань. Якщо ви будете стежити за цим, згодом це стане звичкою. 

Дотримуючись цих простих правил, ви значно продовжите життя вашому найкращому другові - книзі, і зовсім не нашкодите своєму здоров'ю.

Як продовжити життя книжки

Якщо книжка потрапила у воду

Швидше поставте мокру книгу у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється. 

Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути їх, обережно перегинайте то в один, то в другий бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним папером і наступного дня праскою доведіть їх до повного висихання.

 

Якщо забруднилась обкладинка 

 Ледеринову обкладинку книжки можна протерти вологим ватним тампоном, змоченим у розчині прального порошку. 

Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою. 

Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще її обклеїти новою гарною обгорткою.

 Якщо забруднилися сторінки 

            Сліди від пальців чи олівця витирають м'якою гумкою. Чорнильні плями найкраще виводити лимонною кислотою. Якщо плями не зникають, то застосовують щавлеву кислоту, розбавлену одеколоном: одна частина кислоти на чотири одеколону.

 Сторінки зім'ялися 

           Зім'яту сторінку книжки кладуть між чистими аркушами і прогладжують сторінки, інакше вони стануть ламкими.

 Сторінки порвалися 

         Надірвану сторінку підклеюють так: намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.

 

Права та обов'язки читача

 

Читачі мають право:

 

1) користуватися бібліотекою незалежно від місця проживання;

2) безкоштовно отримувати основні види бібліотечно-інформаційних послуг;

3) читачі можуть отримати додому до 3 книг терміном на 30 днів, книги підвищеного попиту на 15 днів;

4) книги-довідники та інші видання, що є в бібліотеці в одному примірнику, видаються для користування тільки в бібліотеці;

5) журнали видаються додому терміном на 5 днів;

6) читачі мають право продовжити термін користування книгами, якщо на них немає попиту з боку інших читачів, але найбільше 2-х разів.

 

 

Читачі зобов’язані:

1) при запису до бібліотеки ознайомитися з Правилами користування бібліотекою і підтвердити зобов’язання про їх дотримання своїм підписом на обкладинці читацького формуляру;

2) читачі починаючи з 5 класу, підписуються у формулярах за кожну одержану книгу;

3) читачі повинні дбайливо ставитись до одержаних в бібліотеці книг та інших документів, не робити на них ніяких поміток, не виривати і не загинати сторінок, не виносити з приміщення бібліотеки, якщо вони не записані у формулярі, повертати їх у встановлений термін;

4) не порушувати розстановку фонду на полицях з відкритим доступом, не виймати карток з каталогів та картотек;

5) при одержанні книг та інших документів переглянути їх стан і при виявленні в них дефектів повідомити про це бібліотекаря;

6) за загублені, зіпсовані або несвоєчасно повернені до бібліотеки книги та інші документи читачі та батьки читачів-дітей або особи, які їх замінюють несуть матеріальну відповідальність: повертають такі ж видання або інші, визнані бібліотекою рівноцінними за змістом та вартістю;

7) читачі зобов'язані дотримуватися прийнятого в бібліотеці режиму: залишати в коридорі сумки, портфелі, за які відповідальності бібліотека не несе;

8) не порушувати тишу в бібліотеці;

9) при зміні адреси проживання необхідно повідомити про це бібліотекаря;

10) за порушення Правил користування бібліотекою читачі можуть бути  позбавлені права користування бібліотечним фондом на термін, визначений адміністрацією  школи.

 

Правила гігієни читання


 1.           Не потрібно читати в лежачому положенні.

2.          Не можна читати, коли темно.

3.          Промені світла повинні падати на книгу зліва або зверху.

4.          Книгу тримати не ближче 30 см від очей.

5.           Кожну годину потрібно давати очам відпочинок на 10 хвилин.

 

Як приступати до читання книги

1.      Перед читанням познайомся з загальною побудовою книги.

2.     Подивись титульну сторінку: на ній ти знайдеш назву книги, прізвища автора та художника, де, коли і ким видана книга.

3.     Познайомся із заголовком книги.

4.     Якщо в книзі є передмова, прочитай її. 

 

 

Давні бібліотеки світу

Давні бібліотеки світу донесли до сьогодні відблиск культури колишніх цивілізацій. Символічним є те, що Олександрійський маяк (одне з семи чудес світу) становив собою ніщо інше, як сховище рукописних сувоїв. Таким чином, він був двоєдиним джерелом світла – фізичного, що вказує шлях кораблям, та духовного, що торує людині шлях до усвідомленого існування, до планування законів природи, суспільства та людського мислення.

                       

Найбільша книга в світі – англійський словник, що містить 8600 сторінок.

                        


Одна з найбільших бібліотек світу – Національна Бібліотека Конгресу США, заснована у 1800 році. Її книжковий фонд – 40 млн. книг. 

              


Кількість книг, яку може прочитати людина за своє життя не перевищує 6-8 тисяч, якщо читати щоденно по 50 сторінок.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар