Сторінками історії


  

                                  
Свою історію Запорізька гімназія №3 Запорізької міської ради розпочинає у 1886 році в невеликій будівлі, розташованій за адресою вул. К.Лібкнехта, 86. Враховуючи міські потреби, школа продовжила роботу в приміщенні, розташованому на перехресті вулиць Олександрівської та Фортечної. Школа активно підтримувалась меценатами.
Документів довоєнних років майже не зберіглося. Відомо, що на початку ХХ ст. це була початкова школа. На її базі працювали Педагогічні курси.

Школа деякий час розташовувалася в будівлі, де раніше знаходилось «Перше змішане нижче міське училище». Училище в грудні 1920 р. було перетворене на радянську трудову школу №4 ім. «Павших за свободу» з російською мовою викладання.
Після 1927 р. школа була переведена в будівлю за адресою вул. Фортечна, 55. На поч. 1930-х р.р. школа за браком приміщень була змушена проводити заняття в три зміни. До школи було прибудовано нове приміщення, до старого будинку добудовано другий поверх. Будівництво було розпочате у 1933 р., а завершено у 1935 р.
Під час війни будинок було спалено. Школа тимчасово функціонувала в іншій будівлі. У 1946 р. Приміщення було відведено міському відділу народної освіти для відбудови і почало працювати в оновленій будівлі в 1948 р. Того року в школі було 13 класних кімнат. У 1951 р. школа мала статус середньої школи, у ній навчалося 970 учнів. Під час роздільного навчання в середніх школах (до 1954 р.) – чоловіча гімназія, згодом – восьмирічна школа з українською мовою навчання.
За рішенням міськвиконкому від 30.04.1991 року на базі загальноосвітньої школи №3 відкрита експериментальна школа нового типу – школа повного дня початкових класів.
У1992 році школа отримала статус загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 з російською мовою навчання, в якій активно впроваджувалось розвивальне навчання за методикою Ельконіна-Давидова.
У 1996-2006 р.р. школа була експериментальним майданчиком міського управління освіти із створення моделі навчального закладу «Розвиток особистості».
З 2012-2013 н.р. школа впроваджує інклюзивну форму навчання.
З 2015-2016 н.р. школа є учасником проєкту «Створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах і громадах» БФ «Крок за кроком».
З травня 2016 року школа впроваджує проєкт «Медіаграмотність» для дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей з особливими освітніми потребами БФ «Крок за кроком».
У 2016 році школа була включена до Всеукраїнського експеременту «Створення інклюзивної освітньої середовища в Запорізькій області». У рамках проєкту успішно реалізуються Модель управління інклюзивним навчанням в умовах закладах загальної середньої освіти, Модель інклюзивного освітнього середовища, Дорожня карта для директорів шкіл щодо впровадження інклюзивної форми навчання в умовах закладу загальної середньої освіти.
З вересня 2017 року у зв'язку з визнанням будівлі школи за адресою вул. Фортечна, 55 аварійним освітній процес для учнів школи №3 було організовано в приміщенні Запорізької загальноосвітньої школи №1 ім. Т.Г. Шевченка за адресою вул. Шкільна, 11.
У 2017-2018 навчальному році педагогічний колектив активно впроваджував проєкт «Коло друзів» зі створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах та громадах. Школа співпрацює з лабораторією інклюзивної освіти ЗІППО.
У 2018 році за результатами участі у VІІІ Міський виставки педагогічних технологій «Освіта міста Запоріжжя: досвід інноваційних досягнень в контексті реалізації Нової української школи» навчальний заклад отримав сертифікат, який засвідчує, що загальноосвітня школа№3 є опорним навчальним закладом Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради в 2018-2019 навчальному році.

За результатами участі в грантових програмах і залученні позабюджетного фінансування в 2018 році колектив школи був нагороджений дипломом Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.        Немає коментарів:

Дописати коментар